Kristers liv i ambulansen har blivit bok: ”Väldigt roligt”

Krister Johansson samlade lappar med historier i en låda under sin tid som ambulanssjuksköterska. När han gick i pension efter 35 år vände han på lådan och över 200 lappar trillade ut. Nu har lapparna blivit en roman.
– De behöver trycka upp en ny upplaga av boken redan nu.

Redan kund? Logga in här
usernewspaperlogoutofferarrowcommentsSökLocationclockplaytwitterfacebookinstagramNotifikationerNotifikationer avNotifikationerstampenpencilusersusers outlinedclocklockdatabasecheckbox-checkedcheckbox-uncheckedlikecheck_circleexclamation-solidgrade

Kommentarer

Kommentera

Vad tycker du? Här nedan kan du kommentera artikeln via tjänsten Ifrågasätt. Märk väl att du behöver skapa ett konto och logga in först. Tänk på att hålla god ton och att inte byta ämne. Visa respekt för andra skribenter och berörda personer i artikeln. Inlägg som bedöms som olämpliga kommer att tas bort och TTELA förbehåller sig rätten att använda kommentarer i redaktionellt innehåll.