Polisens tekniker undersöker brottsplatsen morgonen efter mordet.
Polisens tekniker undersöker brottsplatsen morgonen efter mordet. Bild: Christian Flodin

Vänersborgsmordet avsnitt 3

Motivet till mordet kan finnas i "Fredrik" och "Marias" relation. I det sista avsnittet kommer vi närmare det troliga motivet.

ANNONS

Vad får en skötsam familjefar att skjuta ihjäl en annan man första gången de träffas? "Fredrik" och "Maria" hade varit ett par i många år men det knakade i fogarna. Kan nyckeln till motivet finnas i deras relation?

LÄS MER:Podden som blivit en lyssnarsuccé

TTELA Dokumentär

TTELA Dokumentär finns där poddar finns. Sök på TTELA Dokumentär i din spelare eller följ länkarna nedan.

TTELA Dokumentär på Spotify

TTELA Dokumentär på Apple podcast

TTELA Dokuemntär på Google podcast

TTELA Dokumentär på Acast

TTELA Dokumentär på ttela.se

LÄS MER:Motivet kan finnas i parets relation

usernewspaperlogoutofferarrowcommentsSökLocationclockplaytwitterfacebookinstagramNotifikationerNotifikationer avNotifikationerstampenpencilusersusers outlinedclocklockdatabasecheckbox-checkedcheckbox-uncheckedlikecheck_circleexclamation-solidgrade

Kommentarer

Kommentera

Vad tycker du? Här nedan kan du kommentera artikeln via tjänsten Ifrågasätt. Märk väl att du behöver skapa ett konto och logga in först. Tänk på att hålla god ton och att inte byta ämne. Visa respekt för andra skribenter och berörda personer i artikeln. Inlägg som bedöms som olämpliga kommer att tas bort och TTELA förbehåller sig rätten att använda kommentarer i redaktionellt innehåll.

ANNONS