Alexander Almqvist lånas ut till Oddevold
Alexander Almqvist återvänder till Ettan södra. Men inte till sin förra klubb FC Trollhättan utan till seriekonkurrenten IK Oddevold.
– Det viktigaste för mig är att få speltid och jag vet att Oddevold är ett bra lag och ett gött gäng, säger han till TTELA under lördagen.
Prova Nyhetssajt
första månaden för 19 kr
*Första månaden för 19 kr, därefter 69kr/mån i 4 månader, därefter ordinarie pris 129 kr/mån. Utan bindningstid.
Om du genomför ett köp intygar du att du tagit del av våra Allmänna villkor och vår Integritetspolicy
Kommentarer
Kommentera
Vad tycker du? Här nedan kan du kommentera artikeln via tjänsten Ifrågasätt. Märk väl att du behöver skapa ett konto och logga in först. Tänk på att hålla god ton och att inte byta ämne. Visa respekt för andra skribenter och berörda personer i artikeln. Inlägg som bedöms som olämpliga kommer att tas bort och TTELA förbehåller sig rätten att använda kommentarer i redaktionellt innehåll.